Kto przesiadki z Androida na iOS się nie bał niechaj pierwszy rzuci kamień! Bali się wszyscy, bo nowe, bo jakieś inne, co, jak, gdzie i z czym? Więcej pytań niż możliwych odpowiedzi. A jednak okazuje się, że nie taki straszny ten Applowski diabeł jak go malują. 
Przede wszystkim Apple stworzyło aplikację Move to iOS, która ma za zadanie pomoc Nam przerzucić informacje z jednego telefonu na drugi i to jedynie za pomocą WiFi! Kontakty, wiadomości, zdjęcia czy filmy bezprzewodowo przefruną z jednego telefonu na drugi. Kilka kliknięć i cała zawartość obecnego telefonu znajduje się już na nowym urządzeniu!

Uzależnienie od korzystania z telefonu jest wszechobecne, a Android jest systemem na tyle zintegrowany z Googlem, że praca z urządzenia mobilnego jest czystą przyjemnością – w dużej mierze właśnie z tego powodu pojawiły się  obawy. Szybka instalacja poczty Gmail i nadeszło starcie z Safari – podobno największym, znanym złem! Ku wszelkiemu zdziwieniu, wcale ogromnego zaskoczenia nie ma, działa całkiem sprawnie, płynnie, w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Tysiące obaw, że działanie będzie skomplikowane, że będziemy poszukiwać godzinami określonych funkcji było zupełnie bezpodstawne, wszystko jest bardzo intuicyjne!

Sprawnie, szybko i co najważniejsze wcale nie było to tak skomplikowane jak mogło się wydawać! Możesz być pewny, że szybciej przerzucisz dane z dowolnego telefonu z Androidem na iOS niż między dwoma telefonami działającymi właśnie na systemie Android.