Strona główna
Oprogramowanie
Tutaj jesteś

Nowe technologie

29 sierpnia 2020

W dzisiejszych czasach nowa technologia rozwija się bardzo dynamicznie. Możemy zaobserwować coraz więcej urządzeń, które w najróżniejszy sposób stanowią pewnego rodzaju pomoc dla człowieka. Świat bardzo się zmienił i nawet najmłodsi korzystają z urządzeń elektrycznych, takich jak choćby telefon. Dwuletnie dziecko potrafi często więcej wykonać na telefonie niż starsze osoby. Rodzice, aby odpocząć dają nawet niemowlakom – które nie skończyły pierwszego roku życia – telefon, na którym oglądają bajki na portalach z filmami, czy streamingami. Jest to duża różnica w wychowaniu. Można spojrzeć na to z perspektywy eksperymentu. Nikt nie wie do czego to doprowadzi, jacy Ci ludzie będą za dziesięć, dwadzieścia, czy trzydzieści lat. Jedno jest pewne, że świat zmienia się każdego roku i już nigdy nie będziemy korzystać z technologii, która była wykorzystywana kiedyś.

Sztuczna inteligencja – czym jest?


Wielu młodych inżynierów jest zafascynowana sztuczną inteligencją. Jest to rozwiązanie, które ma pomóc ludziom w codziennych czynnościach. Jednocześnie może to doprowadzić do tego, że roboty zastąpią ludzi na etatach, czy nawet w kuchni. Filmiki z gotującymi robotami widzieliśmy już dawno w filmach, jednak widząc postęp jaki zachodzi możemy spodziewać się tego w rzeczywistości. Wywiady z robotami to już od kilku lat norma. Jest to ciekawe, ponieważ obserwujemy to tylko w internecie. Jednak czy wkraczając w codzienne życie ludzi, takie urządzenia, ubrane na kształt człowieka, czy też mające podobne do nich cechy, będą zaakceptowane przez środowisko? Na pewno na początku będzie to bardzo trudne. Kiedyś ludzie mieli problem z przystosowaniem się do samochodów, jednak z czasem zmieniło się to znacznie. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie poruszania się bez pojazdów na czterech kołach. Znacznie ułatwiły one ludzkie życie, które stało się przez to wygodniejsze, ale też bardziej dynamiczne. Bardzo możliwe, że sztuczna inteligencja tak samo przyczyni się do rozwoju, a zarazem ułatwi wiele czynności, z jakimi idzie nam się zmierzyć każdego dnia.

Jakie gadżety elektroniczne są najważniejsze w obecnych czasach?


Ważnym elementem naszego życia stały się także gadżety elektroniczne. Stały się one pewnego rodzaju partnerami w naszym życiu. Większość ludzi korzysta już ze smartfonów, które praktycznie całą dobę są podpięte do internetu. Ludzie zostali ich niewolnikami, ponieważ każde, nawet najmniejsze wibracje, spowodowane dostarczeniem jakiejś wiadomości, czy powiadomienia powoduję u nas dynamiczną reakcję. Sięgamy wtedy do kieszeni i od razu sprawdzamy co do nas przyszło, czy co się wydarzyło. Świat wirtualny bardzo nami zapanował i często wiele osób ma już problem z tym, aby odróżnić to, co dzieję się w sieci, od tego, jaka jest rzeczywistość.

Jednocześnie, taka sytuacja może też mieć wiele plusów. Młode, nieśmiałe osoby, korzystając z komputerów, smartfonów, tabletów, czy innych tego typu urządzeń, mogą rozwijać swoje, często głęboko zakorzenione umiejętności. W realiach taka osoba jest kojarzona za dziwną, a w internecie, rozwija się bardzo szybko i jest zupełnie inną osobą, jest szczęśliwa.

Redakcja bugo.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowe technologie

29 sierpnia 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?