Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś

Macbook – czy warto zainwestować w popularne „jabłuszko”?

28 sierpnia 2020

Wśród użytkowników personalnych komputerów od dawna istnieje spór dotyczący tego, który system operacyjny jest lepszy. Najczęściej w najogólniejszych zastosowaniach biurowych, rozrywkowych i codziennego użytku sprowadza się to do pojedynku między sprzętami „postawionymi” na popularnym Windowsie oraz na IOS. Są to dwa najczęściej użytkowane środowiska pracy i w większości przypadków to one dominują na rynku.

Co odróżnia Apple od Windows?

Powszechnie utarło się że Windows jest środowiskiem bardziej dostępnym dla wszystkich, bardziej też popularnym, natomiast IOS jest systemem na który pozwolić sobie mogą zamożniejsi i wszyscy Ci, którym zależy również na prestiżu. W zasadzie taka świadomość nie jest do końca słuszna, gdyż często w zaciszach domowych programistów zdarzają się komputery spod znaku „jabłuszka” na których widnieje system Windows i odwrotnie. Czym natomiast różni się popularny Macbook od być może bardzie popularnego Windowsa i czy warto zakupić produkt spod znaku Apple?

W zasadzie różnica na pierwszy rzut oka może okazać się diametralna. Samo przestawienie chociażby funkcji zamknięcia okna aplikacji po lewej stronie, czy inny wygląd paska menu może na pierwszy rzut oka wprawiać w zakłopotanie. Wbrew jednak pozorom całość odbywa się bardzo podobnie. Tak jak w Windowsie tak też i w Mac’u jest dysk twardy do przechowywania danych i aplikacji, procesor, podobne algorytmy przeliczające i samo środowisko pracy, które pozwala na eksploatacje urządzenia. Czy warto kupić Macbook, czy jednak jest to zbędny wydatek? Jest co najmniej kilka ważnych kwestii, które przesądzają o tym, że zakup popularnego Mac’a to dobra inwestycja.

Jak działa Macbook?

Macbook i jego środowisko jest bardziej niedostępne i chronione przed wirusami znajdującymi się w sieci. Łatwiej taki system poradzi sobie z potencjalną infekcją tego samego wirusa niż produkt spod znaku Windowsa. Dzięki bardziej chronionemu środowisku też nie będziemy mogli też zainstalować na Macbook’u aplikacji pochodzących z niepewnych źródeł, co może ochronić nasz komputer przed uszkodzeniami. Sprzęty spod znaku jabłka to przede wszystkim jednak jakość, której mogą niejednokrotnie pozazdrościć komputery innych producentów. Trwałość użytych elementów, wykończenie z aluminium, podświetlenia klawiatury czy logo – całość składa się na ogólne postrzeganie tego sprzętu jako komputer prestiżowy.

Stabilność samego systemu IOS sprawdzona została wielokrotnie przez różne grupy społeczne, które na co dzień pracują na tego typu urządzeniach i ich środowiskach. Przykładem mogą tutaj być chociażby korporacje, które wyposażają swoich pracowników we flotę niezawodnych Macbook’ów, jednocześnie ciesząc się wydajnością pracy czy producenci muzyczni, artyści oraz dj’e, których performance podczas wystąpienia przecież nie może być przerwany przez niepewny system operacyjny na którym pracują.

Czy warto kupić Macbook? Warto – będzie to dobra inwestycja, która nie tylko pozwoli na bezproblemową pracę i rozrywkę w komfortowych warunkach wszędzie tam gdzie tego zapragnie jego użytkownik.

Redakcja bugo.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nagłośnienie biura
Ortofotomapy
meble do jadalni

Jesteś zainteresowany reklamą?

meble do jadalni