Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś

Przenośne stanowiska pracy

4 września 2020

Biurko, stojący na nim komputer z podłączoną drukarką i wygodne krzesło – tak najczęściej wyobrażamy sobie stanowisko pracy. Przynajmniej stanowisko w tradycyjnym biurze. Ale przecież nie każdy pracuje tradycyjnie. Nie wszędzie standardowe rozwiązania są najlepsze. I dlatego właśnie coraz bardziej popularne stają się przenośne stanowiska pracy. Są one dedykowane tym osobom, które pracują zdalnie czy mobilnie.
Organizując przenośne stanowiska pracy każdy pracodawca staje przed niełatwym wyzwaniem. Ale są pewne zasady, które tą organizację usprawniają. Trzymając się ich można szybko stworzyć miejsce pracy, które nie tylko będzie zgodne z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, ale będzie też bardzo wygodne.


Kluczowym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę tworząc przenośne stanowisko pracy, jest mobilność. A ta nierozerwalnie wiąże się z minimalizacją sprzętu. Nie oznacza to jednak, że pracownik ma być pozbawiony pewnych narzędzi pracy. Wręcz przeciwnie, musi je wszystkie posiadać. Rzecz w tym, że mają one być wielofunkcyjne, aby zajmowały jak najmniej miejsca. I tu na pierwszy plan wysuwa się odpowiedni laptop. Im mniejszy, tym lepiej, bo łatwej jest go wtedy ze sobą wszędzie zabrać. Ale mniejszy nie oznacza gorszy. Laptop dedykowany przenośnym stanowiskom pracy powinien być wyposażony w wysokiej jakości mikrofon, kamerę, czy kartę Wi-fi. Dzięki temu pracownik jest wstanie komunikować się sprawnie bez względu na to, gdzie się znajduje. Taki laptop pozwala też przesyłać szybko dane, czy udostępniać zwartość swoich dokumentów. A jeśli dodatkowo wyposażony jest on w mobilne urządzenie wielofunkcyjne, praca na nim jest niesamowicie efektywna.
Kolejnym elementem wyposażenia, o jakim nie wolno zapominać, jest telefon. Ten również powinien być wielofunkcyjny. Ma on służyć nie tylko do nawiązywania połączeń głosowych. Taki telefon ma być także kalendarzem, przenośną kamerką, kalkulatorem, czy aparatem fotograficznym. A to z kolei oznacza, że musi mieć bardzo pojemną baterię.

Na co zwrócić uwagę przy przenośnym stanowisku pracy?

Komputer, telefon, faks, drukarka- wszystkie te sprzęty łączy jedno – potrzebują stałego źródła zasilania. I dlatego właśnie w wyposażeniu przenośnego stanowiska pracy nie może zabraknąć porządnego zasilacza sieciowego. Najlepiej, jeśli będzie to jeden duży zasilacz, do którego można jednocześnie podpiąć kilka urządzeń. A co za tym idzie, będzie posiadać wszystkie typy dostępnych na rynku końcówek umożliwiających ładowanie każdego sprzętu.

Przenośne stanowisko pracy – dla kogo?


A komu powierzyć takie stanowisko pracy? Oczywiście nie każdy się do tego nadaje. Osoby pracujące mobilnie muszą mieć niezwykłą motywację oraz samodyscyplinę. Poza tym powinny być to osoby, które potrzebują niezależności, ale są przy tym bardzo sumienne. Takie osoby, pracując zdalnie, nawet przez cały czas, są wstanie osiągnąć lepsze efekty, niż gdyby pracowały w tradycyjnym biurze. Oczywiście pod warunkiem, że ich stanowisko pracy będzie odpowiednio wyposażone. Czyli będzie posiadało sprzęt oraz składane, komfortowe biurko,na którym sprzęt będzie mógł stać.

Redakcja bugo.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nagłośnienie biura
Ortofotomapy
meble do jadalni

Jesteś zainteresowany reklamą?

meble do jadalni