Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Zalety posiadania robota sprzątającego

21 sierpnia 2020

Na rynku wciąż pojawiają się coraz to nowsze urządzenia, które mają za zadanie ułatwić nam codzienne życie, poprzez wykonanie za nas części obowiązków domowych. Dzięki temu zyskujemy bezcenny czas, który możemy spędzić z rodziną, znajomymi lub przeznaczyć na hobby, pracę czy po prostu na odpoczynek. Producenci pralek, zmywarek, piekarników, mikrofalówek i wszystkich innych sprzętów AGD wprost prześcigają się w staraniach o to, by nasze codzienne życie było proste i w jak najmniejszym stopniu obciążone prozaicznymi obowiązkami, takimi jak zmywanie, pranie, gotowanie czy sprzątanie. Jednak największym hitem ostatnich lat stały się bezprzewodowe roboty sprzątające, które działają automatycznie i mogą czyścić podłogi nawet podczas naszej nieobecności.

Jak zmieniła się technologia na przestrzeni lat?


Jeszcze kilkanaście lat temu odkurzacz robot jawił się w naszym kraju jako futurystyczna, odległa wizja rodem z filmów science fiction. Natomiast obecnie jest on nieodłącznym elementem wielu mieszkań i domów, a osoby które zdecydowały się na jego zakup, często nie wyobrażają sobie życia z tradycyjnym sprzętem do odkurzania. Największym plusem używania robota do odkurzania jest to, że tak właściwie nie musimy odkurzać, bo urządzenie robi to za nas. Na rynku znajdziemy różne modele w bardzo różnych przedziałach cenowych, co do zasady im nowszy i kosztowniejszy typ odkurzacza tym bardziej jest zautomatyzowany i tym mniejsza będzie nasza ingerencja w jego działanie.

Jak wygląda domowy robot sprzątający?


Domowe roboty sprzątające składają się najczęściej z okrągłego odkurzacza właściwego oraz stacji ładowania. Takie urządzenia sprzątające posiadają wyjmowane pojemniki na zebrane śmieci, filtry uniemożliwiające wydostawanie się kurzu i roztoczy na zewnątrz, obowiązkowo mają też szczotki odkurzające, a modele z funkcją mycia na mokro głowice czyszczące. Każdy taki odkurzacz posiada też akumulator, napęd elektryczny oraz silnik, które różnią się mocą zależnie od wybranego modelu.


Najprostsze modele potrafią sprzątać twarde powierzchnie, odbijając się od mebli za pomocą zderzaków. Natomiast najnowocześniejsze urządzenia mogą, za pomocą specjalistycznych czujników, omijać przeszkody, takie jak progi, nogi mebli czy rozrzucone na podłodze zabawki, nie spadną także z schodów, a dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii potrafią poradzić sobie z różnorodnymi zabrudzeniami na różnych rodzajach powierzchni. Bardzo przydatną opcją jest również umiejętność powrotu do bazy ładującej, w momencie wyczerpania się baterii i wznowienie pracy po uzupełnieniu zapasów energii. Najdroższe modele automatycznych odkurzaczy posiadają również funkcję mycia na mokro, dzięki czemu możemy zaoszczędzić jeszcze więcej czasu.


Ceny najprostszych modeli zaczynają się już od kilkuset złotych, jednak często zdarzają się różne opinie użytkowników, dlatego zawsze przed zakupem warto zadać sobie trud i przewertować różne strony, na których znajdziemy oceny danego modelu. Średnia półka cenowa dla robota odkurzającego to około 2500 złotych, a najnowocześniejsze modele to koszt powyżej 5000 złotych.
Odkurzacz robot to świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych oraz tych, którzy wolą spędzać czas inaczej niż na sprzątaniu!

Redakcja bugo.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?