Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jaki monitoring wybrać do domu?

26 sierpnia 2020

Nowoczesna technologia spowodowała, że coraz częściej korzystamy z jej dobrodziejstw. Wykorzystujemy ją w codziennej pracy czy też w domu. Coraz większą popularnością cieszą się zestawy do monitoringu domu. Chcemy żyć bezpieczniej i wygodniej, chroniąc siebie i najbliższych. Taki system zdecydowanie pozwoli cieszyć nam się wymarzonym domem. Bez obaw o bezpieczeństwo naszej rodziny i dobytku.

Jak wybrać odpowiedni monitoring?


Przy wybieraniu monitoringu do domu musimy pamiętać jakie mamy potrzeby. Czy interesuje nas tylko zabezpieczenie zewnętrzne domu, czy może chcemy zadbać również o odpowiednie zabezpieczenie wnętrz. Dlatego właśnie musimy się zastanowić nad ilością kamer oraz jakością ich obrazu- w zależności od umiejscowienia kamer.
Po ustaleniu ilu kamer potrzebujemy, zastanówmy się nad ich jakością, żeby idealnie nam służyły. Zestawy do monitoringu możemy podzielić na analogowe i IP. Każdy z nich oferuje inne funkcje i możliwości do wykorzystania. Wszystko zależy od naszych finansów. Warto zastanowić się nad droższym rozwiązaniem, które da nam większe możliwości. W zestawie do monitoringu IP zawarte są kamery IP. których rozdzielczość jest bardzo duża i o wiele większa niż kamer analogowych. Jeśli potrzebujemy świetnego odczytu z kamer i idealnego obrazy to kamery IP używane w monitoringu będą bardzo dobrym rozwiązaniem.


Przy wyborze monitoringu domowego, zastanówmy się także nad tym, czy interesują nas kamery, które montuje się przy pomocy kabla, czy bezprzewodowo. Oczywiście szybszym, ładniejszym dla domu będzie wybór monitoringu bezprzewodowego. Natomiast bardziej niezawodną formą może okazać się monitoring rozprowadzony przy pomocy kabla. Decyzja należy do Was.
Kolejnym elementem, składającym się na monitoring jest rejestrator. Od niego zależy na przykład obsługiwana rozdzielczość. Dobry rejestrator pozwoli nam na sprawne zarządzanie całym systemem oraz podgląd przy pomocy internetu z każdego miejsca na świecie, czy to z komputera, laptopa czy telefonu komórkowego.

Co składa się na monitoring domu?


Do zestawu monitorującego nasz dom zaliczyć też trzeba dysk twardy. Są to specjalne modele, używane w monitoringu, które charakteryzują się większą trwałością. Oczywiście takie dyski muszą przechować odpowiednią ilość nagranego materiału. Zwracajmy uwagę, aby twardy dysk był wydajny.
Wybierając monitoring, który ma nam służyć w domu, pamiętajmy aby dostosować go do swoich potrzeb. Odpowiednie kamery, rejestrator i dysk twardy to niektóre z elementów jakie posłużą nam w dbaniu o bezpieczeństwo naszego domu. Widoczne części monitoringu skutecznie odstraszają złodziei czy wandali a jeśli nie to na pewno nagrania z kamer będą doskonałym materiałem dowodowym w przypadku włamania. Oczywiście, monitoring może nam też posłużyć jako środek, który zadba o bezpieczeństwo bliskich. Możemy kontrolować sytuację domową podczas naszej nieobecności w domu. Również w przypadku opieki nad starczymi osobami lub dziećmi.


Monitoring może być idealnymi uzupełnieniem systemu alarmowego. W ten sposób osiągniemy maksymalne zabezpieczenie naszego domu.

Redakcja bugo.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?