Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Zaplanuj swój inteligentny dom

5 maja 2023 dom


Codzienne życie może być bardziej komfortowe dzięki różnym urządzeniom, które skonfigurowane w odpowiedni sposób tworzą inteligentny dom. Coraz więcej osób korzysta z takiego rozwiązania – bez problemu zdalnie regulują ogrzewanie, oświetlenie czy zużycie prądu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Co warto wiedzieć na temat inteligentnego domu?

Określenie inteligentny dom oznacza, że w danym mieszkaniu lub domu znajduje się szereg różnych urządzeń odpowiednio podłączonych do domowej sieci. Im większa ilość urządzeń, tym więcej możliwości sterowania. Wśród podstawowych funkcji, które można wygodnie kontrolować z poziomu telefonu lub tabletu należy wymienić:

  • oświetlenie,

  • włączanie lub wyłączanie niektórych urządzeń AGD,

  • ogrzewanie.

Wiąże się to z takimi inteligentnymi urządzeniami jak gniazdka, termostaty czy lampy. Dostępne one są na stronie https://fritz-shop.eu/pol_m_FRITZ-Smart-Home-409.html Duże możliwości dają gniazdka, ponieważ dzięki nim można kontrolować urządzenia podpięte do niego. Ponadto umożliwiają kontrolowanie zużywanej energii. Nie można zapomnieć o tym, że niezbędna jest odpowiednia centralka, której rolę może pełnić dobrej jakości router. Dzięki niemu wszystkimi urządzeniami będzie można bez problemu sterować, tym bardziej że są dedykowane do tego aplikacje.

Zalety korzystania z technologii smart home

Wśród różnych zalet korzystania z urządzeń będących częścią inteligentnego domu można wymienić:

  • oszczędność czasu,

  • zwiększone bezpieczeństwo,

  • wygodę sterowania ogrzewaniem,

  • możliwość kontrolowania ilości zużytej energii.

Nie bez znaczenia jest także to, że dostępne są różnego rodzaju statystyki, dzięki którym można zaplanować oszczędzanie energii. Jest to też przede wszystkim wygoda, co przekłada się na większą ilość czasu, którą można poświęcić na przyjemności. Dlatego nie warto zastanawiać się zbyt długo nad tym, czy warto w ogóle inwestować w rozwiązanie smart home. Można stworzyć sobie dokładny plan, według którego będziemy stopniowo wprowadzać coraz więcej urządzeń połączonych ze sobą w sieci domowej.

 

Redakcja bugo.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Skup tonerów HP
Naklejki
dom

Jesteś zainteresowany reklamą?

dom