Rodzinna chmura to właściwie jedno z największych ułatwień w urządzeniach Appla stworzonych z myślą o osobach nie tylko posiadających dzieci, ale także o tych, którzy często udostępniają pobrane przez siebie treści. Nie wszyscy użytkownicy iPhonów wiedzą o jej posiadaniu i możliwości korzystania z udogodnień jakie za sobą niesie.

To co jest najważniejsze jedna osoba w grupie lub rodzinie zostaje administratorem – organizatorem grupy, która będzie udostępniać pliki jakie pobiera. Oczywiście nie jest to tak, że wszystkie aplikacje czy filmy jakie pobierane będą na telefon administratora z automatu będą się pokazywać w chmurze, to organizator grupy decyduje o tym, co będzie wyświetlane innym! Zupełnie inaczej jest w przypadku chęci pobierania aplikacji lub muzyki przez innych użytkowników grupy. Wszystkie aplikacje pobierane przez pozostałych członków grupy lub rodziny – błyskawicznie po pobraniu aplikacji, muzyki czy filmu wyświetli się powiadomienie na telefonach innych użytkowników. Jednak należy pamiętać, że każdy zakupy przechodzi przez wirtualne „ręce” organizatora grupy, ale opłata pobierana jest z konta użytkownika, który dokonuje zakupu. Jest to dokonały sposób na kontrolę nad tym jakie treści docierają do Naszego dziecka.

Może nie jest to narzędzie doskonałe, ale wspaniale się sprawdza właśnie w momencie, w którym udostępniamy dziecku telefon, a obawiamy się, że to co wyświetla się na telefonie Naszego dziecka nie jest do końca odpowiednie. Zdecydowanie może to zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w wirtualnym świecie, a także nauczyć odpowiedzialności młodego człowieka.  Oczywiście Apple ma mnóstwo rozwiązań, które ułatwiają kontrolę rodzicielską, jednak o tym napiszemy w kolejnych postach.