bugo.com.pl

Strona o elektronice, technologii i inteligentnym domu.

Wykończenie pod klucz
Poradniki

Wykończenie pod klucz – co to oznacza?

Często można spotkać się z określeniem, iż mieszkanie czy dom wykończone jest pod klucz. Co to w zasadzie oznacza i jakie działania mają na to wpływ? Jakie są zalety, a jakie wady takiego rozwiązania? Dowiedz się z artykułu.

Wykończenie pod klucz – co to takiego?

Mieszkanie można kupić w stanie deweloperskim lub wykończonym pod klucz. Pierwsza opcja to stan surowy zamknięty. Oznacza to, że mieszkanie w stanie deweloperskim nie posiada posadzek, pomalowanych ścian, drzwi wewnętrznych czy niezbędnych wykończeń. Natomiast z założenia wykończenie pod klucz to taki stan mieszkania, który pozwala na wprowadzenie się. 

Pod tym pojęciem możemy rozumieć stan mieszkania lub domu, w którym założone są podłogi, wykonana łazienka oraz kuchnia. Wykończenie pod klucz – wedle życzenia właściciela – może również obejmować całkowite zaprojektowanie oraz umeblowanie przestrzeni mieszkalnej. W praktyce oznacza to, że właściciel może swobodnie się wprowadzić do całkowicie gotowego i urządzonego mieszkania.  

Oczywiście – taka usługa jest płatna. Do kosztów należy doliczyć nie tylko robociznę i cenę za materiały, ale również za samo wykonanie usługi. 

Dowiedz się więcej na: https://fixly.pl/kategoria/wykonczenie-pod-klucz 

Wykończenie pod klucz – podstawowe, rozszerzone i premium. Ile kosztuje? 

Jak zostało wspomniane wyżej – wykończenie pod klucz podzielone jest na różne usługi. Możemy wybrać pakiet podstawowy, jak i ten najbardziej rozszerzony oferujący nawet umeblowanie mieszkania lub domu. Ostateczny wybór zależy oczywiście od zasobności portfela. 

Wykończenie pod klucz podzielone jest na trzy zasadnicze etapy:

  • Podstawowy – wykonawca zakłada podłogi oraz drzwi wewnętrzne, dokonuje tak zwanego białego montażu w łazience (położenie płytek, kabiny prysznicowej, wanny), maluje ściany, a także zakłada blaty kuchenne. Cena takiej usługi zaczyna się od 500 złotych za metr kwadratowy. 
  • Rozszerzony – zleceniodawca może zaprojektować wygląd wnętrza, z którego część opcji zostanie wykonana. Projekt wykończenia pod klucz ułatwi wykonanie kolejnych prac, które przyspieszą przeprowadzkę do nowego lokum. Cena za wykończenie pod klucz w tej wersji zaczyna się od 700 złotych za metr kwadratowy.
  • Premium – obejmuje pełen pakiet działań. Malowanie ścian na wybrany kolor, zakładanie drzwi, wykonanie kuchni pod zabudowę, wykonanie łazienki wraz z meblami. Takie wykończenie domu jest zaplanowane w projekcie i wykonywane przez aranżera wnętrz. Po takich działaniach wykonawcy, projektanta i dekoratora wystarczy się tylko wprowadzić wraz ze swoimi ubraniami. Reszta jest w zasadzie gotowa. Ta usługa jest najdroższa, bo przy najlepszej opcji będzie trzeba za nią zapłacić 1500 złotych za metr kwadratowy. 

Czy warto skorzystać z wykończenia pod klucz?

Jeśli dysponuje się odpowiednią ilością gotówki, a nie ma się czasu ani też głowy do aranżowania przestrzeni i wykonywania prac wykończeniowych – to jak najbardziej. Nie ma co ukrywać, że wykończenie pod klucz pomaga zaoszczędzić czas, ale również nerwy. Niestety jest to dość droga usługa. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *