Strona główna
Poradniki
Tutaj jesteś

Wykończenie pod klucz – co to oznacza?

25 marca 2021 Wykończenie pod klucz

Często można spotkać się z określeniem, iż mieszkanie czy dom wykończone jest pod klucz. Co to w zasadzie oznacza i jakie działania mają na to wpływ? Jakie są zalety, a jakie wady takiego rozwiązania? Dowiedz się z artykułu.

Wykończenie pod klucz – co to takiego?

Mieszkanie można kupić w stanie deweloperskim lub wykończonym pod klucz. Pierwsza opcja to stan surowy zamknięty. Oznacza to, że mieszkanie w stanie deweloperskim nie posiada posadzek, pomalowanych ścian, drzwi wewnętrznych czy niezbędnych wykończeń. Natomiast z założenia wykończenie pod klucz to taki stan mieszkania, który pozwala na wprowadzenie się. 

Pod tym pojęciem możemy rozumieć stan mieszkania lub domu, w którym założone są podłogi, wykonana łazienka oraz kuchnia. Wykończenie pod klucz – wedle życzenia właściciela – może również obejmować całkowite zaprojektowanie oraz umeblowanie przestrzeni mieszkalnej. W praktyce oznacza to, że właściciel może swobodnie się wprowadzić do całkowicie gotowego i urządzonego mieszkania.  

Oczywiście – taka usługa jest płatna. Do kosztów należy doliczyć nie tylko robociznę i cenę za materiały, ale również za samo wykonanie usługi. 

Dowiedz się więcej na: https://fixly.pl/kategoria/wykonczenie-pod-klucz 

Wykończenie pod klucz – podstawowe, rozszerzone i premium. Ile kosztuje? 

Jak zostało wspomniane wyżej – wykończenie pod klucz podzielone jest na różne usługi. Możemy wybrać pakiet podstawowy, jak i ten najbardziej rozszerzony oferujący nawet umeblowanie mieszkania lub domu. Ostateczny wybór zależy oczywiście od zasobności portfela. 

Wykończenie pod klucz podzielone jest na trzy zasadnicze etapy:

  • Podstawowy – wykonawca zakłada podłogi oraz drzwi wewnętrzne, dokonuje tak zwanego białego montażu w łazience (położenie płytek, kabiny prysznicowej, wanny), maluje ściany, a także zakłada blaty kuchenne. Cena takiej usługi zaczyna się od 500 złotych za metr kwadratowy. 
  • Rozszerzony – zleceniodawca może zaprojektować wygląd wnętrza, z którego część opcji zostanie wykonana. Projekt wykończenia pod klucz ułatwi wykonanie kolejnych prac, które przyspieszą przeprowadzkę do nowego lokum. Cena za wykończenie pod klucz w tej wersji zaczyna się od 700 złotych za metr kwadratowy.
  • Premium – obejmuje pełen pakiet działań. Malowanie ścian na wybrany kolor, zakładanie drzwi, wykonanie kuchni pod zabudowę, wykonanie łazienki wraz z meblami. Takie wykończenie domu jest zaplanowane w projekcie i wykonywane przez aranżera wnętrz. Po takich działaniach wykonawcy, projektanta i dekoratora wystarczy się tylko wprowadzić wraz ze swoimi ubraniami. Reszta jest w zasadzie gotowa. Ta usługa jest najdroższa, bo przy najlepszej opcji będzie trzeba za nią zapłacić 1500 złotych za metr kwadratowy. 

Czy warto skorzystać z wykończenia pod klucz?

Jeśli dysponuje się odpowiednią ilością gotówki, a nie ma się czasu ani też głowy do aranżowania przestrzeni i wykonywania prac wykończeniowych – to jak najbardziej. Nie ma co ukrywać, że wykończenie pod klucz pomaga zaoszczędzić czas, ale również nerwy. Niestety jest to dość droga usługa. 

firma ewidencja odpadów

Redakcja bugo.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Skup tonerów HP
Naklejki
dom

Jesteś zainteresowany reklamą?

dom