Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś

Zalety drukarek laserowych – czy warto je kupić?

5 listopada 2020

Drukarki laserowe należą do urządzeń preferowanych przez firmy ze względu na ich szybkość i niższy koszt wkładów w porównaniu z drukarkami atramentowymi.

Zalety drukarek laserowych

Drukarka laserowa, odpowiednia dla profesjonalistów i osób prywatnych, zapewnia szybki i ekonomiczny druk. Drukarki laserowe są 5 razy szybsze niż te z technologią atramentową. Często są też wielofunkcyjne (skaner, ale przede wszystkim kserokopiarka). Ich główną zaletą jest to, że są bardziej niezawodne i na dłuższą metę ekonomiczniejsze. Zamiast wkładów z płynnym atramentem zawierają tonery, czyli duże wkłady z atramentem proszkowym. W przeciwieństwie do swoich płynnych odpowiedników, tonery te nie wysychają i nie wymagają konserwacji. Mają znacznie większą pojemność, umożliwiając wydrukowanie bardzo dużej liczby stron przed wymianą.

Dwustronny druk

Laserowe drukarki charakteryzują się możliwością wykonania automatycznego dwustronnego druku i zostały zaopatrzone w intuicyjny kolorowy ekran dotykowy. Dzięki możliwości pracy wielofunkcyjnej drukarki laserowe są w stanie drukować, kopiować i skanować. Tego rodzaju drukarka potrafi wydrukować do 40.000 kopii miesięcznie w formacie A4. Dzięki łączności bezprzewodowej w dużym stopniu ułatwia codzienne życie zawodowe. Jest niezwykle kompaktowa i zaprojektowana z myślą o dużej szybkości drukowania z nienaganną jakością druku dokumentów i zdjęć.

Krótki czas – wysoka jakość

Laserowa drukarka wielofunkcyjna zapewnia ponadto doskonałe wydruki w bardzo krótkim czasie. Często może nawet wydrukować 26 strony w ciągu jednej minuty. Posiada niezawodną i wygodną łączność umożliwiającą drukowanie przez Wi-Fi, Ethernet lub USB, z komputera, telefonu komórkowego, a nawet klucza USB. Jej wszechstronność (drukowanie, skanowanie, kopiowanie i faksowanie), a także niewielkie rozmiary sprawiają, że jest idealnym sprzymierzeńcem do prac wykonywanych w biurze lub w domu.
Niektóre modele drukarek laserowych drukują kopie o bardzo wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu wykonane teksty posiadają odpowiednie nasycenie kolorystyczne i wysoką jakość wydruku. Często są zaopatrzone w nowoczesne funkcje bezpieczeństwa, które zapewniają odpowiednią ochronę drukowanym egzemplarzom.

Redakcja bugo.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nagłośnienie biura
Ortofotomapy
meble do jadalni

Jesteś zainteresowany reklamą?

meble do jadalni