Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś

Wybór drona – co najlepiej wybrać?

31 sierpnia 2020

Drony cieszą się aktualnie coraz większą estymą. Wiele osób – czy to profesjonalistów czy to amatorów wybiera to urządzenie, by się nieco rozerwać, ale także by uczyć się latać czy robić fantastyczne zdjęcia. Tak więc dron jest maszyną latającą, naturalnie bezzałogową. Najczęściej spotykane jest sterowanie zdalne. Nazwa dron głównie odnosi się do małych maszyn, których waga nie przekracza kilku kilogramów. Zobaczymy w tym artykule jakie mamy rodzaje dronów, wybór drona oraz zastosowanie.

Jakie są rodzaje dronów?

Biorąc pod uwagę rodzaje dronów, możemy je skatalogować według sposobu konstrukcji, co za tym idzie mamy:
drony wielowirnikowce- charakteryzują się posiadaniem co najmniej 4 śmigieł dzięki czemu wykorzystują do latania siłę nośną,
drony płatowce- głównie skupiają się na lotach autonomicznych,
drony jeżdżące- raczej są niewielkie i ich właściwością jest posiadanie kamerki oraz możliwość wykonywania skoków,
drony pływające- nie, nie są to statki, jednak posiadają konstrukcję hybrydową- łączy niejako łódź z wielowirnikowcem dzięki czemu również może latać.

Jakiego drona wybrać?

W takim razie zachodzi kolejny problem – wybór drona. Zapewne jest to moment bardzo wyczekiwany i budzący entuzjazm, jednak rynek umożliwia ogromny wybór więc trzeba będzie spędzić nieco czasu, by wybrać to co będzie najlepiej do ciebie pasować.
Podczas zastanawiania się nad tą sprawą warto zastanowić się nad naszymi możliwościami finansowymi. Wszystko zależy czy chcesz przeznaczyć na te sprzęt 300 złoty czy jesteś w stanie odłożyć kilka tysięcy na zakup.
Kolejną kwestią jest zastosowanie drona- czy kupujesz go dla frajdy twojego dziecka? Jeśli tak możesz skupić się na dronach, które kopiują modele filmowe – chociażby te z Star Wars. Oczywiście jeśli kupujesz drona, którego chcesz zabierać w podróże, by tworzyć epickie zdjęcia oraz filmy, oczywiście trzeba będzie zakupić drona z kamerą i tu również nieco bardziej się zastanowić jaką jakość zdjęć chcemy osiągnąć.
Wiele też zależy czy potrzebujesz typowo profesjonalnego sprzętu- co oczywiście będzie się wiązało z większymi kosztami czy raczej wystarczy coś rekreacyjnego.


Wybór drona związany jest także z przemyśleniem parametrów urządzenia trzeba będzie wziąć pod uwagę:
zasięg, czas pracy- niestety istnieją tanie wersje, których bateria nie jest w stanie wytrzymać nawet godziny po naładowaniu, jeśli kupujemy sprzęt, który będzie wykorzystywany do filmowania, to warto zwrócić uwagę na parametry kamery- w tym aspekcie najniższa rozdzielczość, na którą możemy się zgodzić to HD. Tempo nagrywania obrazu, a także rozdzielczość fotografii to kolejne parametry, nad którymi trzeba się zastanowić.

Kolejna sprawa to sposób sterowania- niektóre zestawy posiadają kontrolery, jednak możliwość sterowania smartfonem daje nieco szersze możliwości, ponieważ można podglądać na żywo oraz precyzyjnie ustawić zdjęcie. Jedno z najważniejszych jest to, jak dron jest zbudowany- jakość wykonania ma duży wpływ na żywotność urządzenia. Jak wiemy są różne lądowania- czasem nieco twardsze czy czynniki zewnętrzne nie zawsze są idealne, dlatego warto wziąć to pod uwagę.

Redakcja bugo.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nagłośnienie biura
Ortofotomapy
meble do jadalni

Jesteś zainteresowany reklamą?

meble do jadalni