Strona główna
Poradniki
Tutaj jesteś

Jaki laptop kupić w 2020 roku?

3 września 2020

Wybór odpowiedniego sprzętu elektronicznego jest niekiedy kluczowy w procesie dalszego jego użytkowania. Wybieramy zatem odpowiadające nam parametry, kierując się przede wszystkim zadaniem, jakie taki sprzęt ma spełniać.


Jaki laptop kupić w 2020 roku? To pytanie często zadają sobie, np. rodzice, wybierając pierwszy przenośny komputer dla swojego dziecka. Odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest istotna, ponieważ samemu ciężko jest dobrać odpowiedni sprzęt, nie znając jego podstawowych właściwości.
Wybór odpowiedniego laptopa często zatem spada na wyspecjalizowane firmy, sklepy z elektroniką, w końcu również opinie najbliższych, rodziny, znajomych, pasjonatów sprzętu elektronicznego. Pierwsze mogą specjalizować się w doborze pod kątem kluczowych parametrów, np. procesora, karty graficznej, pamięci RAM czy też dysku twardego. Osoby nie znające się na temacie, często nie wiedzą od czego zacząć poszukiwania, dlatego też pomoc specjalisty może okazać się kluczowa. Sam również korzystam z tego typu miejsc, bo wiem, że mogę liczyć na odpowiednią obsługę i podejście. Często zdarza się, że na odpowiedni laptop trzeba chwilkę czasu poczekać, ale opłaca się.

Gdzie kupić laptopa?


Wspomniane sklepy elektroniczne, które również w swojej ofercie mają laptopy, również posiadają określony asortyment, spośród którego możemy wybrać odpowiedni dla nas sprzęt. Jednak sklepy te przede wszystkim bazują na dostępności tu i teraz, jak również końcowym efekcie w postaci wyglądu, dlatego sprzęt, który wizualnie wygląda niekiedy lepiej od laptopów kupionych w sklepach specjalistycznych, pod względem technicznym okazuje się dużo gorszy.
Trzeci sposób wyboru laptopa, a więc opinie najbliższych często okazują się pomocne przy ostatecznym wyborze laptopa. Pamiętajmy jednak, że opinia musi być potwierdzona nie tylko ogólną wiedzą, ale przede wszystkim znajomością tematu, lub, co ważne, doświadczeniem praktycznym.

Czym kierować się przy wyborze sprzętu elektronicznego?


Czy zatem kierujemy się, wybierając sprzęt elektroniczny? Przede wszystkim podstawowym kryterium doboru jest rozpoznawalność marki. Oczywistym jest, że wybierzemy sprzęt, który albo kojarzymy, bo mamy w domu inne rzeczy producenta, albo słyszeliśmy o niezawodności. Kolejnym elementem jest szybkość procesora. Tutaj istotne jest zatem, jakiego oprogramowania będziemy używali, jak również do czego laptop będzie wykorzystywany. Oczywiste jest, że programy graficzne, których używamy w pracy, czy gry, w które gra np. nasze dziecko, będą wymagały od nas rozwiązań bardziej rozbudowanych, czyli w tym przypadku szybkość procesora.


Współcześnie nawet najlepszy sprzęt w konfiguracji z dyskiem HDD, może nie spełniać naszych wymagań. HDD czyli dysk twardy i mniejszym taktowaniu powoli przechodzi do lamusa, na rzecz dysków SSD, których praca jest zdecydowanie wydajniejsza. Pamiętajcie o tym, wybierając sprzęt. Niech nie myli Was pojemność dysku, bo to rzecz drugorzędna. Pojemności terabajtowe dysku HDD niech zostaną zamienione, np na pojemności 128 GB dysku SSD, co istotnie wpłynie na komfort pracy.
Jaki laptop wybrać w 2020 roku? Przede wszystkim taki, który spełni nasze oczekiwania. Podsunąłem kilka pomysłów, które mam nadzieję okażą się przydatne z punktu widzenia poszukiwań. Powodzenia

firma ewidencja odpadów

Redakcja bugo.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Skup tonerów HP
Naklejki
dom

Jesteś zainteresowany reklamą?

dom